FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 • Co to jest detoks?

  Detoks to odtrucie organizmu, proces który pozwala usunąć z krwioobiegu pozostałości toksycznych związków pochodzących z alkoholu etylowego, narkotyków lub dopalaczy. Polega on na uzupełnieniu niedoborów witamin i minerałów oraz przywróceniu równowagi wodno-elektrolitowej. Detoks pomaga również wyeliminować objawy rozwijającego się zespołu abstynencyjnego, który jest spowodowany spadkiem stężenia substancji uzależniającej we krwi pacjenta. Drżenia mięśniowe, lęk czy zaburzenia świadomości mogą być skutecznie eliminowane.

 • Na czym polegają usługi KacKaretki?

  KacKaretka to przede wszystkim detoksykacja organizmu po spożyciu alkoholu oraz środków odurzających (narkotyki, dopalacze). Proces ten może odbyć się we wskazanym dowolnie miejscu lub we wnętrzu naszej karetki. Wyposażenie ambulansu pozwala na przeprowadzenie wstępnej diagnostyki oraz monitorowanie parametrów życiowych pacjenta.

  Oferujemy również przeprowadzenie szybkich testów diagnostycznych takich jak badanie krwi lub moczu, na podstawie których dobierana jest indywidualnie terapia polegająca na wyrównaniu gospodarki wodno-elektrolitowej oraz podaniu środków farmakologicznych w celu eliminacji lub łagodzenia objawów fizycznych i psychicznych wynikających z nadużycia substancji psychoaktywnych lub alkoholu.

  Dodatkowo stosujemy innowacyjne metody leczenia infekcji wirusowych oraz pokarmowych, które mają na celu szybką regenerację organizmu.

  Wychodząc na przeciw potrzebom naszych pacjentów oferujemy medyczne zabezpieczenie imprez, które pozwoli w kontrolowanych przez nasz zespół warunkach bawić się do białego rana.

  Usługi KACKARETKI to gwarancja przeprowadzenia skutecznych i bezpiecznych procedur medycznych.

 • Jak przebiega procedura odtrucia?

  Wstępnym elementem odtrucia jest przeprowadzenie wywiadu medycznego oraz badanie pacjenta. Diagnoza oparta na aktualnym stanie zdrowia jest istotnym czynnikiem mającym wpływ na zastosowane leczenie. Zaordynowane środki farmakologiczne eliminują lub znacznie ułatwiają ustąpienie wielu objawów odstawienia takich jak bóle głowy, nudności, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bezsenność oraz drżenia.

  Częścią procedury detoksykacji jest również dostarczanie niezbędnych witamin i mikroelementów w postaci kroplówki oraz wyrównanie gospodarki elektrolitowej.

 • Jak długo trwa odtrucie?

  W zależności od stanu zdrowia pacjenta odtrucie standardowo trwa 1-2 godziny lub dłużej, gdy wymaga tego sytuacja.

 • Potrzebuję pomocy dla bliskiej mi osoby, czy mogę wezwać KacKaretkę i prosić o odtrucie jeżeli stan pacjenta nie pozwala na samodzielne wezwanie pomocy?

  Tak. W przypadku, gdy pacjent nie jest w stanie samodzielnie się z nami skontaktować, rozwiązaniem jest wezwanie pomocy przez osobę z otoczenia pod numerem alarmowym czynnym 24h/7 i przedstawienie dyspozytorowi sytuacji w jakiej znajduje się pacjent. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu dyspozytor zdecyduje o konieczności wysłania zespołu medycznego.

 • Co zawarte jest w cenie detoksu?

  Koszt odtrucia i innych usług zależy od podjętych procedur medycznych, składu zespołu ambulansu, ordynowanych leków i suplementów oraz czasu w jakim podjęte są czynności zabezpieczające Pacjenta. Kwestie obstaw imprez ustalane są indywidualnie i zależą od zapotrzebowania i wymagań zainteresowanego, efektem których jest przygotowany przez dyspozytora kosztorys.

  Cena obejmuje szeroki pakiet pomocy specjalistycznej. Stan pacjenta monitorowany jest przez profesjonalny zespół medyczny, który przeprowadza badanie kwalifikujące do terapii. Kuracja polega na podaniu indywidualnie dobranych kroplówek oraz środków farmakologicznych łagodzących zespół odstawienny.

  W kosztach uwzględniony jest również dojazd zespołu interwencyjnego na terenie Warszawy i okolic. Posiadamy w tym celu specjalistyczny ambulans oraz samochód osobowy, który zapewni pełną anonimowość naszej wizyty.

  Więcej informacji dotyczących składu proponowanych kroplówek można znaleźć na stronie internetowej w zakładce PAKIETY.

 • Korzystałem z dopalaczy i narkotyków, czy mogę liczyć na odtrucie?

  Tak. W przypadku zażycia przez pacjenta substancji psychoaktywnych jesteśmy w pełnej gotowości, aby przeprowadzić proces odtrucia. W uzasadnionych medycznie przypadkach mamy do dyspozycji leki, które łagodzą tzw. głód narkotykowy.

 • Dopadła mnie ostra infekcja wirusowa lub bakteryjna czy mogę skorzystać z usługi KacKaretki?

  Jesteśmy w stanie zwalczyć infekcje wirusowe takie jak grypa czy przeziębienie jak również ostre stany zapalne układu pokarmowego w bardzo szybkim tempie. W zależności od etapu rozwoju infekcji nasze nieszablonowe i nowatorskie metody leczenia gwarantują znaczną poprawę samopoczucia w ciągu 1-2 dni.

  Terapię przeprowadzamy w dowolnym miejscu na przykład w domu czy pracy. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebuje nas pacjent.

  Więcej informacji dotyczących leczenia infekcji znajduje się na stronie internetowej w opisie USŁUGA REMEDIUM ORAZ USŁUGAPANACEUM.

 • Czy KacKaretka zabezpieczy mój wieczór kawalerski?

  Tak. Dodatkową usługa jaką proponujemy jest zabezpieczenie imprez oraz wyjątkowych okoliczności, podczas których nasz zespół będzie czuwał, aby każdy gość zakończył imprezę w dobrej formie lub ewentualnie został odwieziony w medycznej asyście we wskazane miejsce.

  Jesteśmy otwarci na każdą sugestie, prośbę oraz zachowujemy dyskrecję.

 • Gdy będę potrzebować leków uspokajających mogę zadzwonić po KACKARETKĘ?

  Tak. Podajemy leki uspakajające, gdy wymaga tego sytuacja i pozwala stan zdrowia pacjenta.

  Gwarantujemy stosowanie najwyższej jakości środków farmakologicznych.